Po prostu

Edukacja

Po prostu edukacja
Cień

Edukacja naszych

Mieszkańców

W Warszawie dbamy o edukację mieszkanek i mieszkańców od ich najmłodszych lat. Bo wiem, że to dla Was, dla Waszych rodzin bardzo ważne. Dlatego rozbudowujemy i modernizujemy infrastrukturę, urozmaicamy program nauczania wprowadzając miejskie programy m.in. edukacji kulturalnej, wspieramy uczniów najbardziej potrzebujących oraz tych najbardziej uzdolnionych. Wspieramy szkołę mądrą, tolerancyjną i otwartą. To jest także mój plan na przyszłość.  Warszawskie szkoły średnie od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach.

Warszawa opiekuje się już swoimi najmłodszymi mieszkańcami. Warszawski system żłobkowy, nie mający w Polsce precedensu, oferuje bezpłatną opiekę dla maluchów, których opiekunowie, a przede wszystkim mamy chcą wrócić na rynek pracy. Żłobek to przede wszystkim czas zabawy a warszawskie maluchy mogą beztrosko spędzać czas m.in. w jednym z 20 świeżo wybudowanych lub zmodernizowanych żłobków. Kolejnych 8 oddamy do końca 2024 r.  Miejski system jest na tyle elastyczny, że pozwala na zwiększanie liczby miejsc żłobkowych zależnie od potrzeb. 

Warszawskie przedszkolaki także mogą cieszyć się nową infrastrukturą – w ostatnich 5 latach oddaliśmy 26 nowych lub w pełni zmodernizowanych placówek, kolejnych 10 jest już w budowie lub w zaawansowanych przygotowaniach do realizacji. Dzieci mogą się także cieszyć edukacją kulturalną, którą miasto finansuje w ramach programu Kulturalny Przedszkolak” oraz “Klasy w Warszawie. Warszawa z klasą. Oba programy objęły w sumie 280 tys. dzieci i młodzieży. 

Ostatnio kadencja ro także rekordowy program inwestycji w szkoły – oddaliśmy 12 placówek, kolejne trzy są na ukończeniu, w tym pierwsze od lat nowe liceum ogólnokształcące w Wesołej. Kolejno modernizujemy wszystkie warszawskie placówki. Dbamy nie tylko o infrastrukturę, ale także o to co dzieje się w szkole. W tej kadencji wprowadziliśmy m.in. powszechny program edukacji kulturalnej Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą. W związku z kryzysem zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży realizujemy w szkołach program Szkoła dobrostanu psychicznego a uczniów wspiera dodatkowo Warszawski Rzecznik Praw Ucznia.

Mój plan na

Przyszłość

Mój plan na przyszłość to kontynuacja wsparcia dla mądrej, tolerancyjnej i otwartej edukacji m.in. poprzez: 

  • dalszą modernizację i rozbudowę infrastruktury oświatowej
  • rozwijanie wsparcia dla dzieci w kryzysie psychicznym i ich opiekunów
  • dalszy rozwój program Szkoła dobrostanu psychicznego
  • kontynuację programu darmowych żłobków
  • kontynuację edukacji kulturalnej w przedszkolach i szkołach – “kulturalny przedszkolak” i “Klasy w Warszawie. Warszawa z klasą”
  • dodatkową godzinę angielskiego w przedszkolach 
  • miejski program nauki matematyki online jako wsparcie edukacji tradycyjnej
  • wsparcie finansowe dla stref ciszy w szkołach 
Po prostu edukacja
Cień

Zobacz

również

Wsparcie

Zdrowe miasto

Bezpieczeństwo

Mobilność

Koalicja Obywatelska

100

projektów

Co dotychczas działo się w Warszawie? Zajrzyj na www.um.warszawa.pl
i dowiedz się więcej na temat 100 projektów dla Warszawy.
Koalicja Obywatelska